Detské chodítka. Áno či Nie?

Všetci rodičia netrpezlivo očakávajú prvenstvá svojho dieťatka...prvý úsmev, prvé slovo, prvé krôčiky. Fyzioterapeuti a pediatri dostávajú veľmi častú otázku: ,,Kedy moje dieťa začne chodiť?"

Na trhu existuje nespočetné množstvo pomôcok pre podporu prvých krokov u detí. Ktoré sú ale tie správne ?
Chodítka poskytujú deťom schopnosť pohybovať sa rýchlo a jednoducho. Deti sú v chodítku tiež samostatnejšie a môžu tak preskúmať zákutia domova. Názory rodičov sa ale rozchádzajú, pokiaľ ide o podporné chodítka, do ktorých dieťa posadíte a behá samo.

Doba ide vpred a taktiež aj vývoj detských pomôcok. Dnes sú veľmi populárne chodítka, v ktorých dieťatko nesedí, ale opiera sa oň a slúži mu ako podporný vozík pri prvých krôčikoch. Nájdete krásne drevené, farebné chodítka, ktoré okrem pomoci pri chodení, obsahujú veľa rôznych aktivít pre zábavu mladých myslí. Vďaka motorickým kolieskam, počítadlám, zrkadielku či iných prvkov na ňom, si deti rozvíjajú jemnú motoriku a spoznávajú predmety.

 

   20973                   21498_tidlo-choditko-activity                   21708

 

Ďalšou skvelou voľbou sú detské vozíky. Sú navrhnuté tak aby tiež pomohli deťom pri chôdzi. Navyše majú o niečo viac aktivít ako chodítka vyššie. Je to vozík, kde je zakomponovaný odkladací priestor pre hračky. Deti do nich môžu vkladať tvary a tým si tiež precvičovať jemnú motoriku a spoznávať tvary či farby. V našom
e-shope nájdete niekoľko krásnych vozíkov, ktoré majú pogumované kolieska a vozík je tak tichý a bezpečný. Nájdete tu aj brzdný systém, ktorý zabraňuje nehodám.

 

21384         21792-2           21999